poniedziałek, 12 listopada 2012

Jak pokroić indyka? Czemu gry indie są tak popularne?

                Gry niezależne (indie) - gry tworzone przez małą grupkę ludzi (często przez jedną osobę) bez finansowego wsparcia wydawcy gier, rozpowszechniane są za pomocą cyfrowej dystrybucji. Często swą popularnością i sprzedażą dorównują grą komercyjnym. Jednak co sprawia, że są tak popularne? Co sprawia, że dwuwymiarowy Super Meat Boy jest bardziej doceniany niż nowa część Call of Duty ?

                 Odpowiedź jest dość prosta, to świeżość. Większość graczy po jakimś czasie nudzi się utartymi schematami i seryjnie robionymi grami (co nie, Activision ). Twórcy gier indie nie bojąc się o finansową klapę, mogą eksperymentować z stylistyką i rozgrywką swojej gry. Dzięki temu powstały takie dzieła które, swą stylistyką (Limbo, Slender), grywalnością (Super Meat Boy, Shank) lub pomysłem na rozgrywkę (Minecraft, Q.U.B.E) zachwyciły serca graczy.

                 Czasami zdarza się, że gra niezależna powoli staje się tworem komercyjnym, tak też stało się z Minecraft. Gra Mojang stała się tak popularna , że na stałe wpisała się do internetu. Powstało mnóstwo stron internetowych, encyklopedii lub osobnych kanałów na YouTube poświęconych tylko i wyłącznie Minecraft. Grę Nocha można znaleźć nie tylko na komputerach ale i na Xbox360, a nawet na komórkach.
Za niedługo zdrapki z kodami do ściągnięcia Minecraft, będzie można kupić w amerykańskich sklepach.   
(Minecraft, gra która zarabia miliony.)
                  Jednak by zrobić popularną grę, trzeba mięć przede wszystkim pomysł, bo bez niego gra będzie tylko nijaką i nudną gierką, o której szybko się zapomni.

                                                                                                                                               -Nerdowiec
                                                                                                                                                

P.S Za niedługo pierwsza recenzja komiksu. Nietoperzu strzeż się              





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz